1005406039864150
top of page

Obětuj se, přinese ti to smysl života

Dobrovolné obětování, je přirozené a přináší nám smysl života


Cestou seberozvoje určitě každý narazil na téma oběti - je to totiž hlavní "problém" většiny lidí, který způsobuje neštěstí v životě. Jedná se o neschopnost podívat se na věci jinak a většinou se člověk nachází pod závojem neustálých očekávání, která nejsou naplňována.


Obětování, o kterém chci mluvit dneska, je tou druhou polaritou.Pro nastolení maximální rovnováhy, JIN má v sobě kousek JANGU (a naopak) a obě polarity zabírají stejný prostor. A tak je to úplně se vším. Dvě polarity, o kterých se velmi často tady zmiňuji a hodně se o tom bavíme ve skupině Rozklíčování života na FB a ano, svou druhou polaritu má i oběť.


Láska má proti sobě nenávist, kdo není schopný se vypořádat s nenávistí, není schopný milovat.

Oběť v destruktivní polaritě vede do války se samotným životem, kterou mnoho lidí prohrává, ale obětovat sám sebe smysluplně, naopak rozproudí životní energii a dá vám náboj, motivaci a smysl bytí.


Člověk je přirozeně nastaven na sebeobětování, které jde ruku v ruce se smyslem jeho života.


Například maminky, které musí hodně obětovat mnoho a mnohdy změnit téměř celý způsob života, ale jejich dítě se stane smyslem jejich života a taková oběť jim proto přináší naplnění.


Nebo když se svobodný člověk rozhodně mít partnera, najednou tam někdo je, vyžaduje prostor, čas, kompromisy... opět to jsou dobrovolné oběti, které, když podstoupíme, přinesou nám naplnění a smysl do našich životů.


Těch příkladů by mohlo být nespočet, od fyzických tréninků, přes pořízení zvířete, seberozvoj, učení, ale samozřejmě i drobností jako sekání trávy, pro krásnou zahradu....


Proto by naším cílem neměl být život bez "nepříjemností", ale naopak je přivítat a vést tak smysluplný život.


Protože není nic horšího než život bez života.


Pojďme se tedy obětovat pro naše miláčky, mazlíčky, sny, cíle, další životy.... zkrátka pro cokoliv, co zrovna tobě naplní tvůj smysl života.


 
39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page